Żyrandol do salonu – jak kupić odpowiedni?

Czasem, kiedy przeglądamy katalogi producentów mebli, akcesoriów czy dekoracji do wnętrz, wydaje nam się, że sami byli byśmy w stanie urządzić swój wymarzony salon. Kluczowa pozostaje jedynie kwestia funduszy. Nie jest to jednak tak proste, jak mogli byśmy przypuszczać. Oczywiście możliwe jest umeblowanie i wyposażenie eleganckiego pokoju bez pomocy dekoratora, jednak nasze poczynania w dziedzinie aranżacji wnętrz muszą być przemyślane. Wiele osób dochodzi do wniosku, że wystarczy zestawić ze sobą elementy, które nam się wizualnie podobają. Jest to jednak tylko wierzchołek góry lodowej. Wszystko w obrębie pokoju musi bowiem do siebie pasować. Piękny żyrandol do salonu może sprawić, że pomieszczenie nabierze blasku, ale jeśli nie dobierzemy odpowiedniego modelu, możemy być zawiedzeni efektem końcowym. Poniżej można znaleźć kilka podpowiedzi, które nieco ułatwią to odpowiedzialne zadanie.

Żyrandol do salonu – staromodny i elegancki

Żyrandol do salonu w starym stylu to obiekt pożądania wielu amatorów dekoracji wnętrz. Model lampy wiszącej, utrzymany w klimatach dawnych czasów, zazwyczaj będzie bowiem bardzo elegancki. Często przypominają one wyglądem ogromne kandelabry z misternymi rzeźbieniami. Złoto, a w niektórych przypadkach także zwisające z ramy kryształowe ozdoby, zazwyczaj robią na gościach piorunujące wrażenie. Oczywiście pod warunkiem, że taka efektowna dekoracja znajdzie się w odpowiednim towarzystwie. Oznacza to, że jeśli żyrandol ma w ostatecznym rozrachunku nie przytłoczyć wizualnie całości wnętrza, musi być do niego dopasowany. Jeśli będzie sprawiał wrażenie integralnej części wystroju, to znaczy, że dobrze się sprawiliśmy. W jakiego typu aranżacjach możemy sobie pozwolić na tak odważną ozdobę? Przede wszystkim wtedy, kiedy stawiamy na styl retro, a konkretnie nawiązania do królewskich komnat. Zanim jednak zdecydujemy się na taką opcję, dobrze zmierzmy pomieszczenie. Niski sufit może skutecznie zahamować nasze marzenia o takim żyrandolu do salonu.

Żyrandol do salonu – nowoczesny i funkcjonalny

Nowoczesny żyrandol do salonu – czy to w ogóle możliwe? Jak najbardziej! Ta forma oświetlenia jest na tyle popularna, że projektanci prześcigają się w tworzeniu coraz to nowych wersji. Ogromny, złocony świecznik wcale nie jest już jedyną postacią pod jaką występuje obecnie ten rodzaj lampy. Dziś możemy także liczyć na nowoczesne, smukłe i minimalistyczne żyrandole. Chromowane, białe lub czarne. Eleganckie, a za razem nowoczesne lampy wiszące, dzięki kilku źródłom światła, stają się nie tylko stylowe, ale też funkcjonalne. Zdecydowanie warto także przyjrzeć się żyrandolom w stylu industrialnym. Aranżacje inspirowane tym stylem, przypominają nieco zagospodarowane przez amerykańskich artystów fabryki z lat 50. Jak więc będzie wyglądał industrialny żyrandol? Można spodziewać się przede wszystkim widocznych, charakterystycznych żarówek, zwisających kabli oraz drucianych konstrukcji. Umiejętnie wykorzystana lampa sufitowa w tym stylu, będzie świetnie się prezentować.

Żyrandol do salonu – najciekawsze propozycje

Wybór lamp wiszących z wieloma punktami świetlnymi jest ogromny. Żyrandole do salonu występują w przeróżnych formach. Warto jednak szczególnie zwrócić uwagę na propozycje polskich firm. Tutaj https://lampy-kinkiety-oswietlenie.dom.pl/853-zyrandole-do-salonu-jadalni można je obejrzeć. Model Velvet 5 jest jedną z ciekawszych pozycji. Złoty stelaż ociepli pomieszczenie i nada mu elegancji, a jego kształt przyciągnie wzrok. Warto rzucić także okiem na żyrandole w stylu retro z serii Velio, które wyróżniają się dekoracyjnymi kryształkami.

Recommended For You

About the Author: bieszczady.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *