Wszystko na temat skarpet kompresyjnych

Odzież kompresyjna w tym skarpety według procentów dają niesamowite efekty, ale, w jaki sposób na to wszystko zapatrują się naukowcy? Wybór odzież kompresyjnej jest bardzo duży można kupować opaski, skarpety, a nawet całe kombinezony.

Skarpety kompresyjne mają dostarczać podczas największego wysiłku do naszych mięśni o wiele więcej tlenu i substancji odżywczych. Dzieje się tak przez zastosowanie zmiennego ucisku. Poprawia się nam nie tylko wydolność, ale również metabolizm mięśni.

Przeprowadzono wiele badań w niezależnych laboratoriach, ale niewiele się z nich dowiedzieliśmy. Trudno jest prowadzić badania bez testu placebo. Tylko jak kogoś przekonać, że ma na sobie kompresyjne skarpety skoro widzi, że tak nie jest? Takie badania nie są zbyt wiarygodne i trzeba mieć tego świadomość.

Jedno jest pewne na testach laboratoryjnych nie wyszło nic, co miałoby pozytywnie wpływać na nasz organizm, kiedy biegniemy w takich skarpetach. Nie było lepszego pulsu, krążenia krwi, wydolności.

Test na ultra maratonie

504151_63718660Kiedy zrobiono testy na ultra maratonie w Afryce Południowej okazało się coś całkowicie innego. Cześć sportowców miała skarpety uciskowe, a cześć nie. Ci, którzy je mieli uzyskali o wiele lepsze czasy niż ich koledzy. Mało tego ich mięsnie nie były aż tak narażone na kontuzje, a oni sami mimo tak dużego wysiłku bardzo szybko się zregenerowali. Ten test dobitnie pokazał, że skarpety naprawdę działają i dają bardzo dobre efekty.

Według procentów powinno być jeszcze lepiej niż wykazały testy, ale oni zawsze w reklamach trochę przesadzają, dlatego lepiej opierać się na teście przeprowadzonym na ludziach biegających. Trzeba pamiętać jednak o tym, że nawet najlepsze skarpety kompresyjne nam nie pomogą, jeśli nie jesteśmy dobrymi sportowcami. Talentu nam to nie doda, kondycji też niestety nie.

Według producenta skarpety wpływają na:

  • poprawienie krążenia,
  • metabolizm mięśni,
  • zwiększenie wytrzymałości,
  • zmniejszenie tętna.

Kupujmy tylko oryginalne skarpety kompresyjne znanych producentów dopasowując je do grubości łydek. Nie będą tanie, ale będą skuteczne.

Recommended For You

About the Author: bieszczady.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *