Makaron dla dziecka – czy jest zdrowy?

LGTLYYT9XL

Makarony w wielu krajach, jak chociażby Włochy, są spożywane codziennie na obiad. Ale czy makaron jest zdrowy, zwłaszcza dla dziecka? No i w jakim wieku można go dziecku zaproponować jako urozmaicenie?

Makaron nie jest zły!

Wiele osób żyje w przekonaniu, że makaron jest zły. To nie prawda. Nie jest on tez tłusty, ani bardzo kaloryczny, do tego specjalnie dla dzieci są stworzone różne makarony, takie jak kolorowy makaron czy makaron – literki, który zachęca dzieci do konsumpcji. Do tego zaletą makaronu jest, że syci on na długi czas. W okresie wzrostu dzieci odczuwają większy głód i jest to całkowicie normalne, ale jeżeli dziecko nauczy się zjadać większe porcje bardzo często to w przyszłości może mieć problemy z nadwagą i zjadaniem zbyt dużej ilości kalorii. Makaron za to syci na długi czas i podany jako głównie dane, jako dodatek albo w zupie jest doskonałym “zapychaczem”, który zajmie układ trawienny dziecka na długi czas. Poza tym makaron ma naprawdę wiele składników odżywczych! Posiada w sobie witaminy z grupy B, miedź, fosfor, potas, żelazo, cynko oraz wiele innych, a także błonnik, który bardzo korzystnie wpływa na układ trawienny każdego malucha.

Kiedy wprowadzić?

Makaron można do diety na stałe wprowadzić po osiągnięciu przez dziecko około roku. Przed tym czasem można także podawać makaron-literki, który jest drobniejszy i łatwiejszy do połknięcia. Makaron z reguły jest lekkostrawny i o ile nie zostaje podany z ciężkimi sosami czy z grzybami to raczej nie będzie problemów z jego strawieniem. Można go podgotować trochę dłużej, żeby był jeszcze bardziej miękki.

Recommended For You

About the Author: bieszczady.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *