Makaron dla dziecka

Makarony w wielu krajach, jak nawet Włochy, są spożywane codziennie na posiłek. Czy ten włoski przysmak jest odpowiedni, zwłaszcza dla dziecka? No i w jakim czasie można go zacząć podawać?

Makaron nie jest zły!

Wiele osób jest przekonana, że makaron jest zły. Jest to jednakże nieprawda. Makaron podawany może być w wielu potrawach. Posiada on wiele składników odżywczych, nie są to “puste kalorie” tak jak kanapki z popularnych fast-foodów czy frytki albo coca-cola. Posiada on wiele dobrych właściwości. Ma w sobie: witaminy z grupy B, miedź, fosfor, potas, żelazo, cynko oraz mnóstwo różnych, a również błonnik, więc działa także na układ pokarmowy i pozwala dziecku w zachowaniu zdrowia oraz w robieniu zdrowych kupek bez żadnych kłopotów. Nie powoduje on zatwardzeń, nie przyczynia się do żadnych innych kłopotów.

Jak wprowadzić makaron do diety?

Makaron można do diety wprowadzać kiedy dziecko ma około roku, w tym czasie jest ono w stanie go przyjmować bez kłopotów. Przed tymże okresem można także podawać makaron-literki, jest on łatwiejszy do zjedzenia dla każdego dziecka.. Makaron z reguły jest delikatny dodatkowo, o ile nie zostaje dany z pikantnymi sosami czy też z grzybami, to nie będzie kłopotów z jego strawieniem. Dla niemowląt można go rozgotować nieco bardziej, wtedy można go zmiksować z zupką czy gulaszem warzywnym. Makaron jest też bardzo tani, a dzieci jedzą go niezwykle chętnie z różnymi dodatkami, także z jogurtem czy też z owocami, na słodko. Makaron dla dzieci to doskonały sposób na urozmaicenie diety dziecka w każdym wieku!

Recommended For You

About the Author: bieszczady.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *