Kierowca i podróżnik w jednym – wybieramy opony

Każdy doświadczony podróżnik, wie że nie tylko ważny jest cel podróży, ale również sama droga. Dlatego warto zadbać o stan pojazdu, którym będziemy przemieszczali się podczas wyjazdu, jeśli decydujemy się na zorganizowanie indywidualnego wypoczynku. Rozróżniamy trzy klasy opon: ekonomiczne, średnie i premium, między którymi występują różnice w parametrach oraz w zastosowanym materiale.

Dla kogo jakie opony?

Klasa ekonomiczna nie będzie przydatna w górach, czy podczas agresywnych offroadów. Doskonale sprawdzi się natomiast w terenie miejskim, przy niedużych przebiegach, a także jeśli kierowca prowadzi samochód spokojnie i mało dynamicznie. Są to opony, które kiedyś były montowane do samochodów droższych i posiadają sprawdzoną technologię, ale trochę przestarzałą.

Opony klasy średniej

Są to opony bardziej wytrzymałe niż opony ekonomiczne. Będą doskonałe dla kierowcy, który jeździ dużo oraz wybiera się w długie trasy. Zaletą jest także dobra proporcja między jakością i ceną. Często kupowane opony z klasy średniej to np. Kleber DYNAXER, Uniroyal RainExpert, Fulda, modele Firestone.

Opony premium

Posiadają wysokie parametry, których potencjał wykorzystają wymagający kierowcy. Sprawdzą się doskonale na długiej trasie oraz po mieście. Zapewniają wysokie bezpieczeństwo w trudnych warunkach pogodowych oraz w awaryjnych sytuacjach na drodze.  Opony wysokiej klasy są także wykonane z nowoczesnych materiałów kauczukowych. Duże znaczenie ma także dopracowany kształt protektora opony.

Recommended For You

About the Author: bieszczady.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *