Kobiety i uzależnienie od alkoholu

Jeszcze kilka lat temu na oddziałach leczenia uzależnień alkoholowych nie widywano wielu kobiet. Nadmierne picie alkoholu było bowiem domeną mężczyzn i to oni częściej sięgali po kieliszek, podczas gdy ich partnerki starały się utrzymać dom. Ale sprawa ta znacznie się zmienia obecnie i coraz więcej kobiet pije alkohol.

Z czego to wynika?

Wraz z upływem czasu przed kobietami otworzyły się nowe możliwości oraz pojawiło się wiele nowych obowiązków, co jest też często przyczyną stresów. Poza tym picie na imprezach na umów było kiedyś wyśmiewane przez kobiety i robili to tylko mężczyźni, a teraz piją one wraz z nimi. Zmieniło się, więc podejście do kobiet oraz stosunki kobiet z alkoholem, co przyczyniło się do wzrostu alkoholizmu wśród tej grupy społecznej. Kobiety szukają tak samo jak mężczyźni pocieszenia i rozrywki w kieliszku wódki albo w lampce wina. Często też nie zwracają uwagi na to, że na przykład sześć piw to tyle samo alkoholu co pół litra wódki! Przesadzają nie będąc tego świadomymi.

Jak wygląda leczenie kobiet?

Leczenie alkoholizmu u kobiet nie różni się zbytnio od leczenia alkoholizmu u mężczyzn. Stosowane są takie same metody, ponieważ czynniki powodujące powstawania nałogu są bardzo podobne. Jest to z pewnością proces bardzo skomplikowany, ale daje dobre rezultaty. Kobieta, która czuje, że zaczyna mieć kłopot z pewnością powinna zasięgnąć profesjonalnej poradni leczenia alkoholizmu, która pokieruje ją na prawidłową drogę leczenia. Wyleczenie to żmudny i długi proces, ale jest całkowicie możliwe! Pomogą w tym lekarze pracujący w dobrej klinice leczenia uzależnień.

Recommended For You

About the Author: bieszczady.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *