Sesja noworodkowa – poznaj jej szczegóły

Sesje noworodkowe z każdym rokiem stają się w naszym kraju coraz popularniejsze. Jednak nie każdy przyszły rodzic wie, czym one są. Jeżeli ty również należysz do tego grona osób i chciałbyś poszerzyć swoją wiedzę, ten tekst jest dla ciebie.

Sesja noworodkowa – podstawy

Zacznijmy od podstaw, czyli tego, czym tak naprawdę jest sesja noworodkowa. Z pewnością domyślasz się, że jest to zwyczajna sesja zdjęciowa, której głównym bohaterem jest nowo narodzony człowiek. Noworodkiem każdy z nas był przez pierwsze cztery tygodnie swojego życia, co oznacza, że właśnie w tym okresie powinniśmy ją wykonać. Jednak zdecydowana większość fotografów zaleca, by odbyć ją między 6. a 21., a nawet 14., dniem życia dziecka. W tym okresie wciąż przyjmuje ono naturalną pozycję z brzucha swojej mamy, dzięki czemu uzyskamy niepowtarzalne ujęcia.

Jak wygląda sesja noworodkowa?

Sesje noworodkowe z reguły wyglądają bardzo podobnie do siebie. Najważniejsze, co wpływa na jej przebieg to chęć współpracy dziecka. Może się zdarzyć, że zacznie ono płakać, co automatycznie poskutkuje wydłużeniem czasu sesji. Jednak gdy dziecko się uspokoi można przejść do akcji. A ta w dużej mierze zależy od tego, czym dysponuje fotograf. Mowa oczywiście o gadżetach i rekwizytach. A tych może być naprawdę sporo. Są to m.in. ubranka, czapeczki czy innego rodzaju nakrycia głowy. Jednak tym, co nadaje charakteru sesji jest sceneria. Tutaj również wybór jest bardzo szeroki. Miska wypełniona puchem, specjalna chmurka czy łóżeczko. W większości przypadków sesja noworodkowa jest poświęcona wyłącznie dziecku. Zdarzają się jednak sytuacje, gdy rodzice również biorą w nich udział. Wtedy taka sesja staje się mniej artystyczna a bardziej portretowa. Mimo to warto skorzystać z takiego rozwiązania, bowiem niekiedy ciężko o dobre, wspólne zdjęcie rodzinne.

Sesja noworodkowa – jak znaleźć fotografa?

Skoro już wiesz, czego możesz się spodziewać w trakcie sesji, czas pomówić o tym, jak znaleźć fotografa, który ją wykona. Najprostszą, i jednocześnie najszybszą, metodą są poszukiwania w internecie. Wystarczy, że wpiszesz w swoją przeglądarkę internetową hasło „sesja noworodkowa Warszawa” (lub inne miasto) i twoim oczom ukaże się długa lista wyników. Teraz nie pozostaje ci zatem nic innego, jak tylko przejrzeć oferty i wybrać najlepszą z nich. Pamiętaj jednak, by zrobić to na co najmniej kilka tygodni przed planowanym rozwiązaniem ciąży, dzięki czemu bez trudu dopasujesz dla siebie odpowiedni termin.

Recommended For You

About the Author: bieszczady.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *