Rola feromonów w życiu owadów i… ludzi!

beautiful-71493_1280Życie muszki owocowej wydaje się całkiem proste: lata, je owoce, znajduje partnera, wyprodukuj setki maleńkiego potomstwa i umiera – wszystko w mniej więcej miesiąc. Ale okazuje się, że część dotycząca znalezienia partnera – może być dość skomplikowana. Proces ten obraca się wokół feromonów, substancji chemicznych uwalnianych przez ciało, które inni mogą wyczuć.

Dlaczego jedne są bardziej atrakcyjne od drugich: sekret damskich feromonów

Niezależnie od tego, czy jesteś muchą owocową, czy człowiekiem, feromony wpływają na to, jak atrakcyjna jest Twoja osoba i jak prawdopodobne jest znalezienie partnera. Naukowcy pokazali, że sygnały pochodzące feromonów żeńskich muszek owocowych mogą w rzeczywistości powiedzieć samcom, jak wiele energii jej organizm zainwestował w produkcję jaj. Jest to sygnał, że dana muszka jest bardziej atrakcyjną. Im więcej energii zainwestuje w jaja, tym bardziej atrakcyjne będą feromony jej organizmu i tym bardziej prawdopodobne jest, że przyciągnie uwagę samca. Z damskimi feromonami jest podobnie.

Co sprawia, że konkretne ​​jednostki są bardziej atrakcyjne i dlaczego mamy takie a nie inne preferencje? Odkrycia dokonane na przełomie lat mogą nam powiedzieć więcej o tym, jak inne gatunki – w tym, wytwarzają i wykorzystują męskie i damskie feromony jako część selekcji partnera.

Kluczowa rola męskich i damskich feromonów

Chociaż pełna mieszanina feromonów pozostaje tajemnicą, zespół badaczy już dawno wykazał, że damskie feromony FeroLand.pl różnią się znacznie. Oczywiście mężczyźni muszą być w stanie wykryć te sygnały. Naukowcy już wcześniej wykazali, że mężczyźni są w stanie dokonać tego rozróżnienia i że ci mężczyźni, którzy najbardziej dostroili się do sygnałów feromonów kobiecych, częściej będą na nie reagować.

Recommended For You

About the Author: bieszczady.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *