Jak dbać o nieśmiertelnik?

Nieśmiertelniki zrobiły w ostatnim czasie prawdziwą furorę do tego stopnia, że coraz częściej nabywają je chociażby właściciele czworonogów, pragnący oznaczyć swoje zwierzaki w oryginalny, ale także bezpieczny sposób. To właśnie połączenie ciekawego stylistycznie wykonania oraz teoretycznej niezniszczalności sprawia, że nieśmiertelniki idealnie nadają się właśnie jako adresówka dla zwierzaka przyczepiana bezpośrednio do obroży.

Przy właściwym zaczepieniu o obrożę taki nieśmiertelnik nie może się zgubić ani odczepić, natomiast jego zniszczenie czy zniekształcenie albo złamanie, jest po prostu niemożliwe, bez względu na to jak bardzo aktywny i niepokorny jest np. pies. Warto jednak wiedzieć, jak o nieśmiertelnik zadbać.

Stal nierdzewna, ale nie zawsze

Oczywiście bardzo ważnym elementem funkcjonowania i trwałości nieśmiertelnika jest jakość stali zastosowanej w korpusie całego produktu. Wybijanie na stali odpowiednich liter teoretycznie mogłoby doprowadzić do utraty pełnych wartości kwasoodporności chociażby we wgłębieniach. Zastosowanie jakościowej stali oraz oryginalnych maszyn do wybijania liter ogranicza jednak to ryzyko do minimum i w rzeczywistości praktycznie nie zdarza się, aby nieśmiertelnik z Engrave.pl zaczął rdzewieć, nawet po wielu latach.

Wyjątkami są sytuacje skrajnie nieodpowiedniego przechowywania nieśmiertelnika – np. gdy jest notorycznie wystawiany na zamianę na wysokie i niskie temperatury lub gdy przez wiele miesięcy pozostaje np. trwale zabrudzony i zawilgocony. Poza tymi skrajnymi przypadkami, nawet oddziaływanie bardzo dużej siły zewnętrznej nie powinno odbić się negatywnie na nieśmiertelniku.

Recommended For You

About the Author: bieszczady.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *