Dlaczego montaż klimatyzatorów powinien być wykonywany przez specjalistów?

Wyobraźmy sobie taką sytuację: spokojny wieczór w gronie przyjaciół, dobra kawa i pyszne ciasto, cicho gra muzyka, a nagle coś spada z nieba. W suficie dziura, z żyrandola nic nie zostało, a podłoga do wymiany. Kosmici, bomba? Nie, klimatyzator założony kilka tygodni wcześniej przez męża złotą rączkę. Aby uniknąć takich niespodzianek należy właściwie przeprowadzić montaż klimatyzatorów. 

Ambicja to nie wszystko

W każdej rodzinie jest ktoś, kto chciałby wszystko zrobić sam. Tu przykręci, tam sklei i wszyscy są zadowoleni. Montaż klimatyzatorów nie jest jednak taki prosty. Sprzęty mają różną wagę i wymagania, trzeba sprawdzić wytrzymałość ścian i stropów, dobrać odpowiedniej długości śruby. To bardzo istotne aspekty, które muszą ze sobą współgrać.

Kłopotliwa instalacja

Montaż klimatyzatorów to nie wszystko. O pomyłkę nie trudno także przy zakładaniu instalacji przewodzącej powietrze. Rurki muszą być szczelne, dobrze dokręcone i sklejone. Ciągną się w całym domu więc wypadałoby jakoś je ukryć, poprowadzić w sposób nieuciążliwy dla mieszkańców. Dobór odpowiedniej izolacji to nie lada wyzwanie od którego zależy efektywności całego systemu. Powietrze nie może się nagrzewać podczas przepływu przez instalacje bo cały proces chłodzenia byłby bez sensu. Montaż klimatyzatorów to tylko początek, za nim pojawia o wiele więcej technicznych łamigłówek.

W przypadku montażu klimatyzatorów typu split lub multi split dochodzi jeszcze podwieszony sufit. To wielka konstrukcja mająca ukryć szpecące urządzenia jest także rodzajem wylotu powietrza. Zbyt mały odstęp od prawdziwego sufitu utrudni mieszanie się powietrza. Ponadto powinna zostać zachowana odpowiednią odległość od klimatyzatorów. Niewykonalnym byłoby podwieszane sufitu w pojedynkę szczególnie w dużym pokoju. Samo utrzymanie go w pozycji poziomej graniczy z cudem, a kto chciałby mieć krzywy sufit?

Trudne jest przekonać współmałżonka żeby zapłacił, często nie małe pieniądze za coś co może zrobić samodzielnie. Montaż klimatyzatorów niesie ze sobą wiele zagrożeń. Jeśli zostanie nieprawidłowo przeprowadzony to może grozić czyjemuś zdrowiu lub życiu. Dlatego zostawmy tą sprawę fachowcom.

Recommended For You

About the Author: bieszczady.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *