Bateria kuchenna do zlewu – jaką kupić?

Wyposażając kuchnie w podstawowe sprzęty kuchenne i armaturę kuchenną, nie można zapomnieć o baterii umywalkowej. Jest to sprzęt niezbędny, bez którego pomieszczenia kuchenne byłyby mało praktyczne. W sklepach znaleźć można naprawdę duży wybór baterii kuchennych. Aby sprostać problemom związanym z wyborem podpowiadamy, jakie funkcje i standardy powinna spełniać bateria kuchenna.

Bateria kuchenna powinna być funkcjonalna

Bateria umywalkowa jest bardzo często używana, szczególnie w kuchni. Dlatego tak ważne jest, aby była ona ekonomiczna i dobrze przystosowana do wymagań domowników. Dobrze dobrana bateria kuchenna pomoże oszczędzić wodę, a co za tym idzie, również i pieniądze. Podczas wybierania takiej armatury kuchennej zwróć więc uwagę na to, aby bateria umywalkowa posiadała jeden uchwyt, zwany mieszaczem. Dzięki temu łatwiej jest ustawić odpowiednią temperaturę wody, co znaczniej trudniej dokonać w przypadku baterii kuchennej z dwoma kurkami. Kolejną rzeczą, która ważna jest w tym przypadku, to rodzaj wylewki. W sklepach znajdziesz baterie umywalkowe obrotowe, sprężynowe, składane i nieruchome. Najczęściej polecanym typem wylewki jest jednak wylewka wyciągana. Takie baterie kuchenne produkuje na przykład firma kludi. Bateria z wylewką wyciąganą pozwala na swobodne korzystanie ze zlewu. Wylewkę można wyciągać i regulować, co bardzo dobrze sprawdza się podczas mycia naczyń.

Tania bateria kuchenna?

Ceny baterii umywalkowych wahają się w przedziale od około 300 zł, do ponad tysiąca. Wszystko zależy od materiału, z jakiego ta jest wykonana oraz funkcji dodatkowych, jakie posiada. Im bardziej nowoczesny i niestandardowy model, tym jego cena może być wyższa. Jak wiadomo bateria kuchenna to inwestycja na długi czas. Nie oznacza to jednak, że musimy wydawać na nią pół tysiąca złotych. Warte polecenia się baterie kuchenne firmy kludi. Jest to producent armatury łazienkowej i kuchennej, który posiada wysokiej jakości produkty w przystępnych cenach. Baterie kuchenne Kludi znajdziesz w dobrych sklepach stacjonarnych, ale i internetowych. Wybierając kludi zapewniasz sobie satysfakcję na długie lata.

Recommended For You

About the Author: bieszczady.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *