Ampułki do twarzy, czyli jak wykorzystać potencjał zabiegów kosmetycznych?

Skóra człowieka wymaga nieustannej pielęgnacji. Szczególnie po 25. roku życia, gdy zaczynają się powoli uruchamiać procesy starzenia się skóry. Jak temu zaradzić?

Zabiegi kosmetyczne przywrócą skórze blask

Oprócz standardowej pielęgnacji domowej warto pomyśleć o wizytach w gabinecie kosmetycznym. Wykwalifikowani pracownicy nie tylko zdiagnozują twoje problemy, ale także zasugerują najbardziej skuteczne zabiegi. To bardzo ważne, szczególnie gdy w ofertach salonów znajduje się bardzo wiele usług. Z czego więc możemy skorzystać?

Z pomocą przychodzi mezoterapia. To jedna z najstarszych metod oczyszczania skóry. Zabieg polega na dostarczeniu w głąb skóry substancji odżywczych. Odbywa się na to kilka sposobów. Mezoterapia igłowa wykorzystuje pistolet lub roller. Pierwszy z nich wykonuje precyzyjne nakłucia z dokładnie taką samą ilością leku. Drugi zaś jest o wiele szybszy. Dermoroller to urządzenie posiadające dysk z igłami na rolce, dzięki czemu umożliwia wykonanie setek nakłuć w bardzo krótkim czasie. Niestety są to zabiegi niezbyt przyjemne. Postęp technologiczny usprawnił jednak wspomniane działania. Wszystko dzięki dermapenowi. To urządzenie przypominające długopis, które posiada głowicę z dwunastoma igłami. Jest w pełni zautomatyzowane, dzięki czemu efekty tego zabiegu są lepsze od mezoterapii, a jego przebieg jest bezbolesny. Dermapen sprawdzi się także przy skórze delikatnej oraz wrażliwej na działania kosmetyków.

Jeśli jednak nie chcemy poddać się zabiegowi z użyciem igieł, możemy skorzystać z rozwiązania opartego o elektroporację. Na takiej właśnie zasadzie działa mezoterapia bezigłowa. Za pomocą impulsów wprowadzanych przez laser pobudzane są komórki skóry. Wynikiem tego działania jest otwarcie kanałów hydrofilowych, które zwiększają przepuszczalność substancji zawartych w preparacie. Dzięki temu zupełnie bezboleśnie i bez żadnej ingerencji w struktury naskórka, nasza skóra odzyska dawną jędrność i blask.

Ampułki do twarzy – rodzaje

Opisane zabiegi nie przyniosłyby tak spektakularnych efektów, gdyby nie profesjonalne preparaty kosmetyczne. Ampułki do twarzy, bo o nich mowa, występują w bardzo wielu konfiguracjach. Dzisiejsi producenci przygotowali bardzo wiele wariantów takich leków. Dużym uznaniem cieszą się niemieckie kosmetyki. Wyróżniamy tu ampułki do cery dojrzałej, które przywracają jędrność i elastyczność. Są także preparaty nawilżające, które odświeżają i odżywiają cerę. Skóra zmęczona nadmierną ekspozycją na słońce powinna być poddana zabiegowi, w czasie którego poda się jej ampułki witaminowe, które ją zregenerują. Preparaty można też łączyć, by wprowadzić do organizmu niezbędne substancje. Ampułki są więc równie ważne, co wybór zabiegu. Połączenie tych dwóch elementów pozwoli nam na nowo cieszyć się gładką i jędrną skórą.

Recommended For You

About the Author: bieszczady.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *